پارک آبی وایلد وادی

پارک آبی وایلد وادی

پارک آبی وایلد وادی

پارک آبی وایلد وادی ( Wild Wadi ) فوق العاده و هیجان انگیز است وایلد وادی بهترین پارک آبی خارج از ایالات متحده امریکا در دنیا است که دردبی و در خیابان جمیرا مابین هتل برج العرب و هتل جمیرا بیچ واقع شده است. یکی از هیجان انگیز ترین تفریحات دبی است. این پارک روباز با امکان سرد و گرم کردن آب در فصل‌های مختلف را دارد و با داشتن سرسره‌های زیاد و دو استخر موج سواری مصنوعی و بزرگ‌ترین و بلندترین سرسره‌ی آبی جهان در خارج از ایالات متحده آمریکا به معروفیت زیادی رسیده است. دیگر ویژگی‌ های این مجموعه داشتن آبشاری ۱۸ متری (۵۹ فوت) در ورودی پارک است. همچنین دارای ۲ فروشگاه و ۳ رستوران نیز می باشد.

ویژگی های شاخص و افتخارات پارک آبی واید وادی دبی

وایلد وادی تنها یک مجموعه تفریحی معمولی میان هزاران تفرجگاه امارات نیست بلکه توانسته جوایز کشوری و بین المللی زیادی را از آن خود کند. در 10 سال گذشته این پارک آبی جوایزی برای ایمنی، تکنولوژی و نوآوری، کیفیت، آموزش و برنامه های جذاب به دست آورده است. از جمله مهمترین جوایز و افتخارات وایلد وادی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

    هفتمین پارک آبی برتر دنیا در سال 2018 از نگاه وبسایت تریپ ادوایزر
    از 10 پارک آبی برتر دنیا در سال 2017 از نگاه وبسایت تریپ ادوایزر
    برترین پارک آبی در خاورمیانه در سال 2017 از نگاه وبسایت تریپ ادوایزر
     جایزه گلد کوالیتی دبی(Dubai Quality Gold Award) در سال 2007 میلادی

پارک آبی وایلد وادی-دبی-وقت سفر

وسایل بازی پارک آبی وایلد وادی دبی

حدود 30 نوع وسیله بازی در پارک آبی وایلد وادی وجود دارد که به راستی همه آنها هیجان انگیز هستند. برای این که در جریان جذابیت پارک آبی وایلد وادی قرار بگیرید، در این جا با بهترین های شان آشنا می شویم.

1- سرسره سقوط آزاد جمیرا سکیرا | Jumeirah Sceirah
جمیرا سکیرا، محبوب ترین سرسره وایلد وادی است که اغلب صف های طویلی برای تجربه آن تشکیل می شود.
هنگامی که به بالای برج جمیرا سکیرا برسید با دو محفظه رو به رو خواهید شد. وارد یکی از آن ها که شوید، شمارش معکوس اعلام می شود و می توانید صدای تپش قلب تان را به وضوح بشنوید. خیلی زودتر از آن که آمادگی کامل را پیدا کنید، زیر پای تان خالی می شود و به معنای واقعی سقوط می کنید، سپس باقی مسیر را درون سرسره ای بزرگ و سرپوشیده طی می کنید. قسمت جالب ماجرا آن جاست که سرعت شما در این مرحله به 80 کیلومتر در ساعت می رسد! بد نیست بدانید با این سرسره جذاب نزدیک 120 متر را پشت سر می گذارید.


پارک آبی وایلد وادی-دبی-وقت سفر2- برج سورج | Burj Surj
برج سورج، یکی از جالب ترین وسایل بازی و تفریحی در پارک آبی وایلد وادی است. این سرسره بارها و بارها شما را می چرخاند و در نهایت به داخل یک استخر بزرگ پرتاب می کند. برای تفریح در این سرسره می توانید دو نفری سوار بر تیوپ شوید و یا همراه با دوستان تان جمعی 5 نفره تشکیل دهید و خودتان را وارد این چالش آبی کنید.

3- مستر بلسترز | Master Blasters
مستر بلسترز همچون ترنی است که شما را در میان آب ها پیش می برد. قدرت بالای آب کاری می کند تا مسیر پر پیج و خم این سرسره را با سرعت و هیجان بی مانند طی کنید.

4- تنتروم اَلی | Tantrum Alley
یکی دیگر از مهیج ترین وسایل بازی وایلد وادی پیش روی شماست. تنتروم الی نیز ظرفیتی 2 تا 4 نفره دارد و می توانید هیجانش را با دوستان و همراهان خود تقسیم کنید. در این سرسره دو بخش بزرگ و پرشیب و 3 گرداب هیجان انگیز را پشت سر می گذارید و در نهایت به درون استخر پرتاب می شوید.

پارک آبی وایلد وادی-دبی-وقت سفر

5- قایق و دریاچه یوها | Juha's dhow and lagoon
قایق و دریاچه یوها در واقع قسمتی از پارک آبی وایلد وادی است که در آن مجموعه ای از سرگرمی های مخصوص کودکان و خانواده قرار دارد. در یوها بیش از 100 بازی مختلف به چشم می خورد که از آن جمله 5 سرسره، تفنگ های آب‌پاش، دوش های آبپاش و استخرهای کودک هستند و والدین هم اجازه دارند در کنار کودکان شان تفریح کنند. بد نیست بدانید که این بازی در سال 2005 به مجموعه وایلد وادی اضافه شد.

6- سفر یوها | Juha's journey
قسمت سفر یوها نه تنها هیجان ندارد بلکه باعث آرامش تان خواهد شود. اگر به دنبال تفریحات آرام و لذتبخش هستید باید بدانید برای شما هم سرگرمی های جذابی در این مجموعه تفریحی وجود دارد. یکی از پرطرفدارترین بخش های وایلد وادی، رودخانه آرام است. این رودخانه در مجموع 360 متر طول دارد و با شدت کمی در آن جریان دارد.
علاقه مندان می توانند با تیوپ های یک یا دو نفری در این رودخانه حرکت کنند و از مناظر اطراف لذت برده و وارد تونل های کوچک و بزرگ این رودخانه شوند. در طی حرکت در رودخانه آرام، همچنین به آبشارهایی می رسند که بر جذابیت مسیر می افزاید.

7- رودخانه خروشان | Action River
در رودخانه خروشان، با یک بخش متفاوت و جذاب طرف هستید. این رودخانه با جریان های 100،000 لیتری اش، وضعیت متلاطمی را درون رودخانه ایجاد می کند. به این ترتیب کافیست به رودخانه خروشان بروید تا با موج های یک متری غافلگیر شوید. این رودخانه عمق کمی دارد؛ اما اگر خوب قوانین شنا را نمی دانید پیشنهاد می کنیم جلیقه نجات بپوشید.

8- موج سواری | Wipeout and Riptide
شاید باورتان نشود اما در وایلد وادی می توانید موج سواری کنید! ماجرا از این قرار است که محوطه ای شبیه به رودخانه ساخته اند و در آن به وسیله شبیه ساز، موج هایی را ایجاد کرده اند و علاقه مندان می توانند سوار بر تخته های موج سواری شده و در این رود باریک اما پرخروش از موج ها لذت ببرند. افرادی که وارد این شبیه ساز می شوند باید حداقل 1.1 متر قد داشته باشند بنابراین کودکان اجازه موج سواری در این قسمت را ندارند.
با ورود به بخش موج سواری وایلد وادی می توانید اوج هیجان را در این پارک تجربه کنید. بد نیست بدانید که ساخت مجموعه موج سواری این پارک بسیار حساب شده بود و توسط مهندسی آمریکایی به نام توماس لوکتفلد (Thomas Lochtefeld) طراحی و ساخته شد؛ پس شک نکنید که حس موج سواری داخل دریا و اقیانوس را در پارک وایلد وادی تجربه خواهید کرد. تنها 4 پارک آبی در دنیا استخری برای موج سواری به خوبی وایلد وادی دارند بنابراین پیشنهاد می کنیم که این بخش از پارک را از دست ندهید.

پارک آبی وایلد وادی-دبی-وقت سفر

9- استخر موج | Wave pool
این روزها پارک های آبی زیادی استخر موج دارند؛ اما استخر موج پارک آبی وایلد وادی چیز دیگری است. این استخر نه تنها بزرگ ترین استخر موج در خاورمیانه به حساب می آید، بلکه با کیفیت قابل قبولی ساخته شده است. هنگامی که وارد استخر موج وایلد وادی شوید، تازه می فهمید از چه حرف می زدیم. این استخر بلافاصله با موج های بزرگ و کوچکش به استقبال شما می آید و شما را غرق در هیجان می کند. بد نیست بدانید گاه بلندی موج ها به 1.5 متر هم می رسد.

پارک آبی وایلد وادی ,جاذبه های گردشگری دبی,وقت سفر