آبنمای موزیکال دبی

آبنمای  موزیکال دبی

آبنمای موزیکال دبی

آبنمای دبی بزرگترین آبنمای دنیاست که فواره های آن با موسیقی می رقصند. این آبنما در دریاچه مصنوعی برج الخلیفه که مساحتی بالغ بر 30 جریب دارد بنا و توسط شرکت وی ای تی دیزاین طراحی شده است. این شرکت همچنین طراحی آبنمای هتل بِلاجیو در دریاچه لاس وگاس را نیز بر عهده داشته است. آبنمای دبی با 6600 پروژکتور در 25 رنگ مختلف، ارتفاع 275 متر و پرتاب آب تا ارتفاع 152.4 متری در هوا به همراه طیف وسیعی از موسیقی کلاسیک تا معاصر عربی و دیگر نقاط دنیا تصویر مبهوت کننده ای را به نمایش می گذارد. این آبنما با هزینه ای بالغ بر 800 میلیون درهم (218 میلیون دلار) ساخته شده است.

اما دقیقا خصوصیات بارز و ناب این سازه چیست و آیا لیاقت این همه شهرت را دارد؟

- بزرگترین آبنمای موزیکال در دنیاست

- از برترین جاذبه های گردشگری شهر دبی محسوب می گردد.

- از زیباترین آبنماهای دنیا می باشد.

- رکورددار بلندترین فواره های دنیاست.

آبنمای دبی-دبی-وقت سفر

معرفی آبنما دبی

سال ها است که برای زیباسازی منازل، پارک و شهرها شاهد ساخت آبنماهای گوناگون هستیم. سازه هایی جذاب که با رقصاندن آب و نور زیبایی بخش محیط زیست ما هستند.
حاکم دبی محمد ابن راشد آل مکتوم تلاش بسزایی برای خاص شدن و خاص ماندن شهر دبی کرده است. یکی از پروژه های منحصر به فردِ شهرسازی او نیز آبنمایی بود که ساختش حدودا ۲۱۸ میلیون دلار (حدودا ۸۷۲ میلیون تومان) هزینه در بر داشت. این آبنما به برج خلیفه و مرکز خرید دبی مال بسیار نزدیک است و همین موضوع سبب شده تا همه روزه افراد زیادی از آن دیدن کنند.

آبنمای دبی-دبی-وقت سفر

این آبنما از ۵ دایره تشکیل شده که با قوس هایی به هم وصل شده اند. طرح آن را از آبنمایی که رو به روی هتل مشهور بلاژیو (Bellagio) ساخته شده بود برگرفته اند؛ این هتل از مشهورترین اقامتگاه های شهر لاس وگاس محسوب می شود. اما مطمئنا آبنمای دبی از این سازه ی آمریکایی بسیار وسیع تر است.

آبنمای دبی-دبی-وقت سفر

در ساخت آبنمای دبی از ۶.۶۰۰ لامپ و چراغ مختلف استفاده کرده اند که می توانند در ۲۵ رنگ گوناگون خودنمایی کنند. این پدیده ی دست ساز منحصر به فرد مساحت وسیعی را اشغال کرده؛ ۲۷۵ متر طول دارد (تقریبا برابر با ۲ زمین فوتبال) و بر روی دریاچه ی ۳۰ هکتاری و دست ساز برج خلیفه ساخته شده است.
این سازه آن قدر قوی است که در یک چشم به هم زدن می تواند آب را تا حدود ۱۵۲ متر به بالا پرتاب کند. هر زمان که به دیدار این سازه ی دلفریب بروید چندین تماشاگر در حال لذت بردن از زیبایی های این آبنما هستند و جالب این که شما از ۳۰ کیلومتر دورتر هم می توانید آبنمای فوق العاده ی دبی را مشاهده کنید.

آبنمای دبی-دبی-وقت سفر

آبنمای موزیکال,جاذبه های گردشگری دبی,وقت سفر