خانه‌‌ی درینا

خانه‌‌ی درینا

خانه‌‌ی درینا

خانه‌ی «درینا» را در میان جاهای دیدنی صربستان، می‌توان تجسم نوعی معماری خلوت دانست؛ رودخانه‌ی درینا از معروف‌ترین رودخانه‌های اروپا است. طبیعت اطراف این رودخانه‌ بسیار زیبا است.هرچند این خانه به تازگی مشهور شده اما بیش از 40 سال است که در وسط رودخانه پابرجاست. خانه‌ی کوچک درینا در سال ۱۹۶۹ ساخته شده است. در این سال یک گروه شناگر جوان برای لذت بردن از طبیعت رویایی اطراف درینا و شنا در رودخانه‌ی آن، به این منطقه رفتند. این گروهِ شناگر، می‌خواستند برای خودشان دست به ساخت جایی برای استراحت بزنند؛ همین موضوع باعث شد که این خانه را بسازند. از آنجا که سنگ به تنهایی کافی نبود، آن ها مقداری تخته هم به این مکان آوردند. در سال بعد پسران سقف و دیوارها را ساختند و خانه محقق شد. آن ها برای انتقال مصالح از قایق و کایک استفاده کردند. خانه چندبار در سیل نابود شده اما هربار دوباره از اول بازسازی شده است.این‌طور بود که یک جاذبه‌ی گردشگری جذاب دیگر هم به رودخانه‌ی درینا اضافه شد.

خانه‌‌ی درینا-صربستان-وقت سفر

سالیان زیادی بود که فقط مردم شهر باجینا باستا این خانه را می شناختند اما یک روز پای یک عکاس مجارستانی به این محل کشیده شد. او که با دیدن این خانه حسابی ذوق زده شده بود چنان مجذوب زیبایی این خانه شد که تصمیم گرفت ده ها عکس از آن بیندازد و منتشر کند تا مردم دنیا و گردشگران با این خانه آشنا شوند. این عکس ها خیلی زود به یکی از پربازدیدترین عکس های اینترنت تبدیل شد.

خانه‌‌ی درینا-صربستان-وقت سفر

رودخانه درینا در صربستان بدون شک یکی از زیباترین رودخانه های دنیاست حالا فکرش را بکنید که روی صخره ای در وسط این رودخانه خانه ای چوبی باشد! خانه ای کوچک که توانسته بعد از ده ها سال همچنان تعادل خود را روی این صخره حفظ کند و حتی یکی از عجایب صربستان باشد. این خانه که اسم مشخصی ندارد و به خانه رودخانه درینا (The House Of Drina River) معروف است جذابیت چشم اندازهای این رودخانه را دوچندان کرده است.

خانه‌‌ی درینا ,جاذبه های گردشگری صربستان,وقت سفر