موزه نیکولا تسلا

موزه نیکولا تسلا

موزه نیکولا تسلا
موزه ی نیکولا تسلا از اماکن پرطرفدار در این شهر پرجنب و جوش محسوب میشود . موزه ای واقع در یک ویلای مسکونی بی نظیر که توسط معمار معروف pragisa brasovan  ساخته شد و با توجه به معماری بی نظیر و خاصش جزء اماکن برجسته و زیبای شهر بلگراد قرار گرفت .
در این موزه که در بخش مرکزی شهر قرار گرفته بیش از 160000 سند و 2000 کتاب و مجله نیز نگهداری می شود که دیدن هر کدام جذابیتی منحصر به فرد دارد .

تاریخچه موزه نیکولا تسلا

این بنا ابتدا برای اهداف متفاوت و مختلف دیگر استفاده میشد که در نهایت در سال 1952 مکانی برای موزه ی نیکولاتسلا شد !!

نیکولا تسلا یکی از دانشمندان و مخترعین شناخته شده است که در یک خانواده صرب به دنیا آمده بود آخرین درخواستش نیز این بوده است که اموالش پس از مرگ وی در پایتخت صربستان نگهداری شوند. با توجه به درخواست این مخترع بزرگ، اموال وی اکنون در موزه‌ای به نام خودش و در یک بنای مسکونی زیبا که در سال ۱۹۲۹ ساخته شده است نگهداری می‌شود. این موزه محل نگهداری اموال و میراث شخصی این دانشمند بزرگ است که شامل دست‌نوشته‌ها و طرح‌های وی از اختراعات اوست. وسایل تسلا جزئی از برنامه میراث مستند جهانی یونسکو نیز به حساب می‌آیند که نشانگر اهمیت کارهای این دانشمند بزرگ می‌باشد.

موزه نیکولا تسلا-صربستان-وقت سفر

لازم به ذکر است که برنامه حافظه جهانی یونسکو که با نام میراث مستند جهانی یونسکو نیز شناخته می‌شود، برنامه‌ای است که یونسکو از سال ۱۹۹۲ به دنبال افزایش آگاهی نسبت به خطراتی که میراث مستند جهانی را تهدید می‌کند، برای حفظ و سهولت دسترسی به این آثار به اجرا گذاشته است.
موزه نیکولا تسلا محل نگهداری اموال و میراث شخصی این دانشمند بزرگ است که شامل دست‌نوشته‌ها و طرح‌های وی از اختراعات اوست.

موزه نیکولا تسلا-صربستان-وقت سفر

موزه نیکولا تسلا ,جاذبه های گردشگری صربستان,وقت سفر