کلیسای جامع سنت مارک

کلیسای جامع سنت مارک

کلیسای جامع سنت مارک بلگراد

یکی از مکان های دیدنی در بلگراد که در تور صربستان خواهید دید، کلیسای جامع سنت مارک است.کلیسای جامع سنت مارک،St. Mark's Church یک کلیسای ارتدکس واقع در پارک تاشمدان بلگراد قرار دارد.
این کلیسا دارای دو گنبد اصلی که یکی کمی کوچکتر از دیگری ست، و سه گنبد کوچکتر می باشد. روی هر یک از گنبدهای آبی رنگ کلیسای جامع سنت مارک، صلیبی افراشته شده است.بر روی دیوراهای داخلی این کلیسای زیبا، نقاشی های فوق العاده به سبک  Serbo-Byzantine به چشم می خورد. در سالن اصلی آن نیز مجسمه ی بزرگ از مارک مقدس (از پیروان حضرت عیسی) وجود دارد. زنگ ناقوس کلیسای سنت مارک نیز در قسمت غربی کلیسا قرار دارد. کلیسای جامع سنت مارک دارای دو گنبد اصلی و سه گنبد کوچکتر می باشد و روی هر یک از گنبدهای آبی رنگ صلیبی افراشته شده است و ساختمان آن از آجرهای مسی ساخته شده است.این کلیسای جامع با تمام تاریخ کهن و شگفتیهایش از جاذبه های گردشگری صربستان به شمار می رود.

کلیسای جامع سنت مارک بلگراد-صربستان-وقت سفر

تاریخچه کلیسای جامع سنت مارک

ساخت آاین کلیسا بین دو جنگ جهانی از سال 1931 آغاز و در سال 1940 تکمیل شد و یکی از بزرگترین کلیساهای صربستان  محسوب می شود.این کلیسا در کنار کلیسای چوبیی با قدمتی از سال ۱۸۳۵ میلادی قرار دارد. با توجه به رشد سریع شهر و افزایش جمعیت، در ابتدای قرن بیستم لازم بود کلیسای بزرگتر بنا شود، اما جنگ های مکرر این اجازه را نداد تا اینکه در سال 1930، 2 معمار برجسته بلگراد که از اساتید دانشکده معماری دانشگاه بلگراد  بودند کار طراحی و ساخت کلیسای سنت مارک را بر عهده گرفتند.

کلیسای جامع سنت مارک بلگراد-صربستان-وقت سفر

کلیسای جامع سنت مارک ,جاذبه های گردشگری صربستان,وقت سفر