پارک متاتسمیندا

پارک متاتسمیندا

پارک متاتسمیندا

پارک مرتفع و شهربازی متاتسمینداست که عنوان بام تفلیس را به دوش می کشد. وقتی پارک متاتسمیندا را برای گردش و سرگرمی انتخاب می کنید، باید بدانید در واقع با یک تیر، دو نشان زده اید؛ چرا که ابتدا می توانید برای تفریح هیجانی به میان شهربازی و بازی های مختلفش بروید، در ادامه برای صرف ناهار یا استراحتی خوشمزه به سراغ رستوران ها و کافه های آن رفته و در انتها خودتان را به یک پیاده روی رویایی بر فراز شهر دعوت کنید و پایتخت گرجستان را از بالا به تماشا بایستید.
یکی از محبوب ترین پارک های تفلیس است. پارک متاتسمیندا با نام بام تفلیس شناخته می شود. این پارک ترکیبی از طبیعت دوست داشتنی و تفریحات هیجانی در شهربازی است. با بازدید از این پارک، منظره ای خارق العاده از تفلیس در برابرتان نقش می بندد.

قطعا یکی از محبوب ترین جاذبه های طبیعی و هیجانی  تفلیس که دیدنش را در طی سفرتان به این شهر نباید از دست بدهید، پارک وسیع متاتسمیندا (Mtatsminda Park) است. این پارک زیبا در بالای کوهی به همین نام قرار گرفته و در بلندترین نقطه شهر و ارتفاع 700 متری، دلبری می کند. برای آن که به این پارک دیدنی برسید، لازم نیست راه دوری بروید، چرا که درست در مرکز  تفلیس قرار گرفته و دسترسی بسیار آسانی دارد. نکته جذاب تر این است که برای رسیدن به متاتسمیندا می توانید سوار قطار کابلی شوید و در حین بالا رفتن از کوه، مناظر شهری تفلیس را هم دید بزنید.

پارک متاتسمیندا-گرجستان-وقت سفر

امکانات پارک متاتسمیندا

شهربازی متاتسمیندا که درون این پارک واقع است، در مجموع نزدیک به 25 بازی مختلف دارد که در سه بخش هیجانی، خانوادگی و کودک قرار گرفته اند. از جذاب ترین آن ها می توان به ترن هوایی پر پیچ و خم، سرسره های آبی، چرخ و فلکی بزرگ، بازی های پرتابی، قلعه ارواح، بازی های ویدیویی و کامپیوتری اشاره کرد. در کنار این ها، متاتسمیندا از امکانات خوبی برخوردار است که رستوران ها و کافه های مختلف، محوطه پیک نیک، فروشگاه و سالن های برگزاری عروسی و جشن تولد از آن جمله هستند. خوب است بدانید که این شهربازی هزینه ورودی ندارد و برای استفاده از هر بازی، هزینه را به صورت جداگانه پرداخت خواهید کرد.

پارک متاتسمیندا-گرجستان-وقت سفر

تاریخچه پارک

قدمت بوستان وسیع و 100 هکتاری متاتسمیندا، به بیش از 100 سال می رسد و به راحتی مشهورترین پارک موضوعی  تفلیس محسوب می شود. متاتسمیندا عضو انجمن بین المللی شهربازی ها (IAAPA) است که به این ترتیب کارکنان حرفه ای و متخصص آن، مرتب وضعیت وسایل بازی را کنترل کرده و تطابق آن ها با شاخص های جهانی را بررسی می کنند. بنابراین می توان گفت خیالتان از ایمنی وسایل بازی راحت باشد.
همچنین بد نیست بدانید پارک متاتسمیندا هر از چندگاهی میزبان رویدادها و جشن های مختلف است.

پارک متاتسمیندا-گرجستان-وقت سفر

پارک متاتسمیندا گرجستان,جاذبه های گردشگری گرجستان,وقت سفر