بلوار باتومی گرجستان

بلوار باتومی گرجستان

 بلوار باتومی گرجستان (Batumi Boulevard)

این بلوار که بصورت پارکی یک و نیم کیلومتری در نوار ساحلی ساخته شده، میزبان تعداد زیادی کافه است. بلوار ساحلی باتومی با فضای سبز زیبا و قایق های تفریحی برای گردش در دریا شناخته می شه.

تاریخ ساخت این بلوار به سال ۱۸۸۴ بر می گرده و شامل درختان و گیاهان بسیار منحصر بفردیِ. ساحل این بلوار نیز در تابستان بسیار شلوغِ ولی با اینحال به طور کلی تمیز نگهداری می شه. بلوار امروزه به طول ۷ کیلومتر گسترش یافته و به دو قسمت بلوار قدیمی و جدید جدا می شه. پارک اصلی و ابتدایی همچنان باقیست، ولی قسمت های جدیدی بهش اضافه شده، از جمله نیمکت ها و مجسمه ها و فواره های آب که فضای بلوار رو دیدنی تر از قبل کرده.

بعد از ساخت بلوار باتومی گرجستان توسط معمار فرانسوی در چند سال بعد به منظور بهبود فضا ، این بلوار به معماری اسپانیایی برای اجرای طرح خود واگذار شد و ضمنا او با طرح های مدرن و پیشرفته خود سبب افزایش طول این بلوار منحصر به فرد به طول 7 کیلومتر شد و همچنین علاوه بر افزایش طول بلوار باتومی گردشگران و بازدید کنندگان آن می توانند شاهد صندلی های مدرن ، مجسمه های زیبا و فواره های آب موزیکال باشند و همچنین لازم به ذکر است که این بلوار از دو قسمت جنوب و شمال شرقی تشکیل شده که  هر کدام از این بخش ها و قسمت ها دارای ویژگی های فوق العاده ای به شرح زیر می باشد . در قسمت شمال شرقی بلوار باتومی گرجستان یک چرخ و فلک بسیار بزرگ و غول پیکر ، اثر منحصر به فرد تاریخی برج الفبا با حدود 45 متر ارتفاع ، مجسمه فلزی زیبا و جذاب علی و نینو که نماد عشق گرجستان می باشد قرا دارد که می تواند نظر هر بیننده ای را به خود جلب کند .

بلوار باتومی گرجستان-گرجستان-وقت سفر

قسمت جنوبی بلوار باتومی که توانسته بلند ترین و مرتفع ترین ساختمان کشور گرجستان با حدود 200 متر ارتفاع یعنی برج باتومی را در خود جای دهد به مکانی برای بسیاری از گردشگران و بازدید کنندگان تبدیل شده است و همچنین علاوه بر قرار گیری این برج منحصر به فرد و شگفت انگیز در قسمت جنوبی بلوار باتومی چرخ و فلک کوچکی برای گذراندن اوقات شاد و مفرح برای بازدیدکنندگان تور گرجستان ایجاد شده است و ضمنا لازم به ذکر است که برج 200 متری باتومی در ابتدا با عنوان دانشگاه تکنولوژی ساخته شده بود اما بعد از گذشت مدت زمانی دچار تغییر کاربری شد و به عنوان هتل لامریدین واگذار و فروخته شد و همچنین این قسمت از بلوار باتومی که به عنوان بخش جنوبی از آن صحبت شد را می توان بخش جدید بلوار باتومی دانست جایی که وجود دریاچه ای زیبا و دلنشین با فواره های نور پردازی شده رقصان می تواند هر بیننده ای را به تعجب و شگفتی وادار کند . علاوه بر این که در این بلوار خیره کننده و فوق العاده می توان امکانات تفریحی فراوانی یافت می توان از خانه های بی نظیر ییلاقی ، محل بازی مختص کودکان ، زمین بازی کریکت ، تنیس و فوتبال ، مسیرهای مشخص در کنار سواحل دریای سیاه برای دوچرخه سواری و بهترین و معروف ترین کافه ها و رستوران های گرجستان نهایت لذت را برد و همچنین لازم به ذکر است که استفاده از مسیرهای دوچرخه سواری قرار گرفته شده در این بلوار بی نظیر تنها از طریق پرداخت هزینه به مبلغ 5 لار و دریافت کارت مربوطه برای مدت زمان نهایت 2 ساعت امکان پذیر می باشد .

همچنین باید گفت که به دلیل جو آب و هوایی گرمسیری و ساحلی باتومی بهترین زمان برای سفر به این شهر شگفت انگیز در ماه های مرداد تا شهریور می باشد چرا که در این زمان می توانید از سرما و باران موجود در ماه های دیگر در امان باشید و ضمنا بلوار خیره کننده باتومی در همه روز از ایام هفته به جز روزهای شنبه و یکشنبه بدون دریافت مبلغی به منظور هزینه ورودی آماده استقبال و پذیرش از بازدیدکنندگان تور گرجستان می باشد و همچنین افراد علاقه مند به این بلوار می توانند از ساعت 9 صبح تا 6 غروب از منظره زیبا و جذاب آن نهایت لذت را ببرند .

جالب است بدانید که بلوار باتومی در نزدیکی جاذبه های دیگر گردشگری گرجستان از قبیل باغ گیاه شناسی باتومی ، رستوران های بی نظیر باتومی مانند گریل تون واقع شده است که به سبب همین امر گردشگران می توانند علاوه بر بازدید از بلوار باتومی از سایر جاذبه های گردشگری گرجستان ر و غذاهای معروف آن نیز بهره مند شوند و اوقات خوشی را در این کشور منحصر به فرد و جذاب سپری کنند .

 بلوار باتومی گرجستان,جاذبه های گردشگری گرجستان,وقت سفر