پل هوایی لنکاوی

پل هوایی لنکاوی

پل هوایی لنکاوی

در نزدیکی تله کابین شهر لنکاوی در غرب مالزی یکی از مشهورتزین پل های هوایی جهان با فن آوری کابلی ساخته شده ، پل هوایی لنکاوی و از مهمترین جاذبه های مالزی است است .این پل یکی از دیدنی های لنکاوی است و مشرف به جزيره و دريا می باشد که 700 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و طول این پل  125 متر و عرض پیاده روی این پل 1.8 متر است.

دو ورودی مثلثی شکل پل هوایی آسمان لنکاوی استراحتگاهی است که عابران می توانند مناظره دل انگیز اطراف را ببینند و از طبیعت زیبا و همیشه سبز لذت ببرند.با تغییرات ایجاد شده در پل اکنون ساختار اصلی آن با فولاد ضد زنگ بازسازی و مسیر شیشه ای به طول ده متر در میانه پل برای ایجاد منظره دیدنی گردشگران احداث شده است. 

پیاده روی در روی این پل مانند قدم زدن در آسمان است هرچند ظاهری رعب آور دارد اما از ایمنی بالایی برخوردار است. در روی این پل شما زیبایی جنگل و آسمان را یکجا احساس می کنید بالاخص که برخی مواقع پل هوایی لنکاوی پوشیده از مه می شود به گونه ای  که به سختی چند قدمی خود را می بینید و تمام این ها زیبایی ها ، شور دیدن این پل جهانی را در دل ما تقویت می کند.آخرین صحنه فیلم هندی (Doh:the chase begins Again) نیز بر روی این پل فیلم برداری شده بود،پل هوایی لنکاوی به مدت دوسال بسته بود و تا سال 2014 نیز برای بازسازی و تعمیر بسته باقی ماند و ممکن است مجددا بازگشایی نگردد.

پل هوایی لنکاوی-لنکاوی-وقت سفر

پل هوایی لنکاوی,جاذبه های گردشگری لنکاوی,وقت سفر