غار زئوس کوش آداسی

غار زئوس کوش آداسی

غار زئوس

در شهرکوش اداسی علاوه بر سواحل بسیار زیبا جاذبه های گردشگری دیگری نیز وجود دارد که می توانید به راحتی از آن دیدن کنید و لذت ببرید. یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه غارهای دیدنی است که کوش آداسی نیز از این موهبت بی نصیب نیست.

تاریخچه غار زئوس

غار زئوس Zeus caveکوش اداسی یک غار نمایشگاهی است که در شهرستان کوش اداسی واقع در ایالت آیدین در منطقه غرب کشور ترکیه واقع شده در آب‌های دریای اژه است. غار زئوس Zeus cave کوش اداسی واقع شده در پارک ملی دلتا یا همان شبه جزیره بیوک مندرز و دالیک است که چسبیده به قسمت غربی شهر Guzelcamli در منطقه کوش اداسی است.
ورودی غار تقریباً حدود ۲۰۰ متر به سمت از در ورودی پارک ملی قرار دارد. مسیر ورودی  دهانه غار حدود ۲۰ متر طولانی لغزنده  به سمت پایین است و دهانه غار از دیدگاه مردم پنهان است زیرا که زیر شاخه درختان گیاهان و گل‌ها پوشیده شده است و از درون محوطه پارک ملی درون غار مشخص نیست. 

غار زئوس-کوش آداسی-وقت سفر

در نتیجه یک گودال تشکیل شده است که از طریق آب جمع شده در این گودال یک رودخانه زیرزمینی تشکیل می‌شود این مکان تاریخی به شکل سیستم یک استخر عمل می‌کند. آب‌های معدنی کربناتِ رنگ آبی غار با آب شور کوهستان و نمک چسبیده به دیواره غار و کوهستان با هم مخلوط می‌شوند. استخر عمیق همواره توجه بازدید کنندگان محلی و خارجی را در طول سالیان سال برای شنا کردن و حمام در این آب جلب می‌کنند.
با توجه به افسانه‌ها و اساطیر یونان باستان زئوس کبیر حاکم المپیاد و آسمان‌ها برای  غلبه بر خشم برادر دیگرش پوزیدن حاکم دریاها بعد از اینکه زئوس ایشان را بسیار خشمگین کرده بود به این مکان آمده و در غار زئوس Zeus cave کوش اداسی مخفی شده است.
این غار حدود ۱۰ تا ۱۵ متر عمق بین ۱۰ تا ۱۳ متر عرض و ارتفاعی نزدیک ۲۰ متر برای رسیدن به پایین آن دارند. طول کلی غار زئوس Zeus cave کوش اداسی ۳۴۸ متر بوده که یک قاره افقی و خشک است و سالن را تشکیل می‌دهد. ستون‌های به صورت عمود  دیوار کنار هم قرار گرفته است در تمامی درو دیوار این غار مواد معدنی غنی از جمله استالاکتیت و استالاگمیت وجود دارد.

در شهرکوش اداسی علاوه بر سواحل بسیار زیبا جاذبه های گردشگری دیگری نیز وجود دارد که می توانید به راحتی از آن دیدن کنید و لذت ببرید. یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه غارهای دیدنی است که کوش اداسی نیز از این موهبت بی نصیب نیست.

غار زئوس کوش آداسی,جاذبه های گردشگری کوش آداسی,وقت سفر