خانه ویرجین ماری کوش آداسی

خانه ویرجین ماری کوش آداسی

خانه ویرجین ماری

ویرجین محل زندگی مریم مقدس در واپسین روزهای زندگیش بوده که نمونه‌ای از معماری رومی است که به طور کامل از سنگ ساخته شده است. پس از مرگ وی این خانه تبدیل به کلیسا شد و بسیاری از گوشه و کنار دنیا برای دیدن این مکان به اینجا سفر می‌کنند. امروزه فقط قسمت مرکزی آن و یک اتاق که در طرف راست محراب قرار دارد برای بازدید عموم باز است.

خانه ویرجین ماری در بالای کوه بول بول 9 کیلومتری شهر اِفِسوس کوش اداسی واقع شده است. زیارتگاه ویرجین ماری از فضای پنهان شگفت انگیزی برخوردار می باشد. اینجا مکانی است که مریم مقدس روزهای آخر عمرش را در آن گذرانده است. در واقع او و سنت جان که سالها در این منطقه به ترویج مسیحیت پرداخته است، با هم به این مکان می آمده اند. مریم مقدس این مکان دور را به زندگی در جاهای شلوغ ترجیح می داده است. خانه ویرجین ماری کوش اداسی نمونه ای از یک نوع معماری رومی است که کاملاً از سنگ ساخته شده است. در قرن چهارم پس از میلاد مسیح یک کلیسا از ترکیب خانه و مقبره او ساخته شد.

هر دو خانه اصلی متشکل از اتاق انتظار که امروز محل روشن کردن شمع هاست، اتاق خواب و اتاق مناجات (فضای کلیسای مسیحیان) و یک اتاق با شومینه (نمازخانه ای برای مسلمانان) است. آشپزخانه جلویی خراب شد و در سال 1940 باز سازی گشت. امروزه فقط قسمت مرکزی آن و یک اتاق که در طرف راست محراب قرار دارد برای بازدید عموم باز می باشد. این مکان بیشتر شبیه به یک کلیساست تا خانه. مکان جالب توجه دیگر وادر آو ماری (آب مریم) منبعی و آب شوری است که در بیرون محوطه کلیسا مشاهده می شود و همچنین خواص درمانی دارد. همه می توانند از این آب بنوشند.

خانه ویرجین ماری کوش آداسی,جاذبه گردشگری کوش اداسی,وقت سفر