کاروانسرای کوش آداسی

کاروانسرای کوش آداسی

کاروانسرای محمد پاشا

اگر برای کار یا تفریح به کوش آداسی سفر کرده‌اید و تور کوش آداسی را انتخاب کرده‌اید، علاوه بر بازدید از مکان‌های تاریخی، مراکز خرید و بازارها و طبیعت کوش آداسی می‌توانید در جایی اقامت داشته باشید که هم آثار تاریخی به شمار آید و هم مکانی برای اقامت با قیمتی مناسب باشد.
این مکان تاریخی و محل اقامت زیبا کاروانسرای اوکوز محمد پاشا کوش آداسی می‌باشد. کاروانسرای اوکوز محمد پاشا کوش آداسی که زیباترین جاذبه‌ی گردشگری شهر کوش آداسی می‌باشد مکانی برای اقامت نیز می‌باشد. با این متن همراه باشید تا بیشتر راجع به این مکان تاریخی اطلاعات کسب کنید.

تاریخچه کاروانسرای محمد پاشا

کاروانسرای محمد پاشا Mehmet Pasha در سال ۱۶۱۸ به منظور رونق تجارت دریایی ساخته شد. این سبک از معماری عثمانی، سبکی ظریف و منحصر به فرد می باشد. کاروانسرای محمد پاشا، دارای حیاطی مستقل و مستطیلی شکل است که از طریق یک رواق جدا شده اند. این کاروانسرا در دو طبقه ساخته شده که یک درب آن در سمت شمال به بازار شهر منتهی می شود و درب دیگر در قسمت غربی که ورودی اصلی بوده و دو گذرگاه سرپوشیده دارد. در قسمت غربی، محلی برای ذخیره توشه محافظان امنیتی ساختمان ایجاد شده و حیاط دارای ایوان بزرگیست که طاق اصلی را احاطه کرده است.

تا سال ۱۹۵۵ کاروانسرای محمد پاشا توسط تجار مورد استفاده قرار گرفته و پس از آن بازسازی شده و به صورت هتل و رستوران زیبایی برای گردشگران و مسافران راه اندازی گشت. کاروانسرای محمد پاشا، در مرکز شهر کوش آداسی و نزدیک به بندر واقع می باشد و در تمام طول سال پذیرای بازدیدکنندگان و مسافران است. این کاروانسرا به سبک معماری زیبا و تاریخی عثمانی ساخته شده و هم اکنون به صورت هتلی زیبا با همان سبک معماری قدیمی پابرجاست که در بهترین نقطه شهر واقع شده و نقطه عطف مسیر مسافران و همچنین در مجاورت بازار و خیابان اصلی شهر کوش آداسی است. بنایی تاریخی که سلطنت عثمانی را به یاد می آورد.این کاروانسرا توسط فرمانده عثمانی، محمد پاشا Mehmet Pasha ساخته شده است. محمد پاشا در آن زمان به عنوان فرماندار مصر و وزیر اعظم حکومت عثمانی خدمت می کرد. پس از سال ها از زمان ساخت کاروانسرا در سال ۱۶۱۸، این کاروانسرا بازسازی شد و تا پیش از این، به عنوان قلعه ای برای دفاع از دشمن از آن استفاده می شده است. اداره بازسازی کشور ترکیه در سال ۱۹۵۴ مبانی بازسازی این کاروانسرا را تصویب کرده و نتیجه آن بازسازی هتلی جدید بود که هم اکنون در کوش آداسی یکی از جالب ترین مکان های جذاب برای گردشگران و بازدید کنندگان است.

کاروانسرای محمد پاشا دقیقا در مقابل اسکله کوش آداسی واقع است. کوش آداسی شهری زیبا در کنار خلیج است که توسط یونانی ها تاسیس و در مجاورت دو شهرستان ساحلی دیگر قرار دارد. در زمان هلنی و رومی، این شهر توسط رومی های شرقی اداره می شد. در آن زمان بندر کوش آداسی توسط رسوبات آبرفتی تخریب و سپس دولت بیزانس، بندر و جاده جدیدی را به منظور تبادالات تجاری بنا نهاد. شهر بندری جدید با تجار یونانی، یهودی و ارمنی در ارتباط بود. پس از نبرد ملازگرد در سال ۱۰۷۱، ترکان سلجوقی به طور گسترده ای در آناتولی نفوذ کرده و در قرن ۱۴ کوش آداسی بخشی از خاک ترکیه امروزی شد. پس از آن محمد پاشا که در آن زمان وزیر حکومت عثمانی بود دستور ساخت کاروانسرای کوش آداسی را صادر کرد.

کاروانسرای محمد پاشا کوش آداسی,جاذبه گردشگری کوش آداسی,وقت سفر