آمفی تئاتر آسپندوس

آمفی تئاتر آسپندوس

آمفی تئاتر آسپندوس

کمی که از مرکز شهر آنتالیا و ساختمان های مدرنش فاصله بگیریم و به سوی شرق رهسپار شویم، همه چیز رنگ و بوی طبیعت به خود می گیرد. فاصله خانه ها از هم بیشتر شده و دیگر از مراکز خرید شلوغ و رنگارنگ خبری نیست. در شرق آنتالیا، منطقه ای تاریخی به نام سریک (Serik) وجود دارد که محل قرارگیری آمفی تئاتر باستانی آسپندوس است. این آمفی تئاتر در گوشه ای در تاریخ ترکیه را برای شما روایت می کند. بد نیست بدانید که نام آمفی تئاتر آسپندوس در سال 2015 میلادی در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسید.در وقت سفر به معرفی این مکان زیبا می پردازیم :

تاریخچه آسپندوس

آسپندوس در ۴۰ کیلومتری آنتالیاو در ۸ کیلومتری شهر سریک در استان آنتالیا، با سالن آمفی تئاتر ظریف و بقایای باستانی بازدید کنندگان خود را تحت تاثیر قرار می دهد. آمفی تئاتر آسپندوس ترکیه از مرکزهای حفاظت شده تئاترهای باستانی عهد باستان می باشد. آمفی تئاتر آسپندوس ترکیه در سال ۱۵۵ بعد از میلاد و در زمان پادشاهی امپراتور رومی، مارکوس اورلیوس ساخته شده است و ظرفیت تماشگران آمفی تئاتر آن ۱۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ نفر می باشد. زیرا بعدها از این آمفی تئاتر به عنوان کاروانسرا مورد استفاده می شده است وهمیشه مرمت و مراقبت شده است. در نتیجه آمفی تئاتر آسپندوس بدون از دست دادن ویژگی هایش، تا به الان پا برجا مانده است. آسپندوس یکی از ثروتمندترین شهرهای زمان خود بوده است که توسط رومی ها ۲۰۰ سال بعد از میلاد ساخته شده است.سالن تاتر ۲۰۰ ساله آسپندوس یکی از تحسین برانگیزترین سالن های تاتر در دنیاست که به خوبی حفظ شده است و یکی از آمفی تاترهای روباز دنیا محسوب می شود.در ترکیه باقیمانده هایی ازساختمانهای رومی در این محل دیده می شود،زمانی این مکان مهمترین مرکز تجاری شهر به شمار می رفته که به پرورش بهترین اسبهای دنیا شهرت داشته است.

آمفی تئاتر آسپندوس-آنتالیا-وقت سفربرای رفتن به آسپندوس به شما توصیه می کنیم که از دفتر کرایه اتوموبیل واقع در لابی هتل اتوموبیل اجاره کنید و یا در مقابل هتل تاکسی بگیرید. استفاده از حمل و نقل عمومی ممکن اما وقتگیر و خسته کننده است.

آمفی تئاتر آسپندوس-آنتالیا-وقت سفر

آمفی تئاتر آسپندوس آنتالیا,جاذبه گردشگری آنتایا,وقت سفر