پارک کوه‌های المپوس بیگ

پارک کوه‌های المپوس بیگ پارک کوه‌های المپوس بیگ

پارک کوه‌های المپوس بیگ Olympus bey آنتالیا یک پارک طبیعی است که هم از ساحل و هم از کوه‌ها و جنگل‌های طبیعی بسیار زیبایی بهره می‌برد و در این پارک می‌توان از دریا تا آسمان را به خوبی دید.در وقت سفر به معرفی این مکان زیبا می پردازیم :

این پارک در ۱۵ کیلومتری شهر آنتالیاو در حاشیه‌ی کوه‌های ساحلی استان آنتالیا قرار دارد، در ۱۶ ام ماه مارس سال ۱۳۷۲ به عنوان یک پارک ملی احداث شد که تا امرزه از آن مراقبت‌های ویژه‌ای انجام شده و امکانات رفاهی فوق العاده ای نظیر تلکابین به این مجموعه افزوده شده است. دارای وسعت ۳۴,۴۲۵ هکتار می‌باشد یکی از عظیم‌ترین پارک‌های طبیعی منطقه و اروپا محسوب می‌شود که شما در تور آنتالیا امکان بازدید و ماندن در این جنگل‌های بکر و زیبا را خواهید داشت.این جنل ها و کوه‌ها از سارسون شروع شده و تا نزدیکی آنتالیا و از آن طرف تا کومولجا و به موازات دریای مدیترانه تا منطقه‌ای به نام گلی دنیا بورنی ادامه دارد.
کوه‌های جوان بی داغلاری Beydağları که پارک کوه‌های المپوس بیگ Olympus bey آنتالیا در آن قرار دارد غربی‌ترین کوه‌های این ناحیه هستند که دارای سنگ‌ها بزرگ و عظیم به عنوان سنگ‌های پایه‌ی کوه می‌باشد و دارای ارتفاع ۷۰۰ متر می‌باشند که پوشش جنگلی از درختان سرو بسیار بلند و سر به فلک کشیده باعث می‌شود تا این کوه بسیار بلندتر از آن چه هست به نظر برسد.

تاریخچه پارک کوه‌های

تاریخچه پارک کوه‌های المپوس بیگ Olympus bey آنتالیا به این زمان بر نمی‌گردد! یکی از مکان‌های دیدنی موجود در این منطقه شهر باستانی بسیار قدیمی Lycia است که متعلق به بیش از ۴ هزار سال پیش می‌باشد و این نشان دهنده‌ی این موضوع است که این مکان از سال‌های دیرینه مورد توجه انسان‌ها بوده است و در آن تمدن و سکونت متمدن وجود داشته است.

تفریحات و امکانات پارک کوه‌های المپوس بیگ

پارک کوه‌های المپوس بیگ Olympus bey آنتالیا از آنجا که مکانی وسیع و بسیار بزرگ می‌باشد دارای امکانات و تفریحات زیادی است که این امکانات و تفریحات متعدد را در زیر برای شما نام برده و درباره هر کدام توضیح می‌دهیم:

پلاژهای چیلاری و آدراسان:

در این پلاژها که مجهز و با امکانات هستند می‌توانید از دریا و ساحل مدیترانه‌ای لذت برده و ورزش‌های ساحلی را انجام دهید.
همچنین در تخت‌های متعدد که در امتداد ساحل قرار دارد می‌توانید حمام آفتاب گرفته و در رستوران‌ها و کافی شاپ های پلاژ غذا و نوشیدنی مورد علاقه خودتان را تهیه و نوش جان کنید.

تفرجگاه‌های داخل جنگل:

پارک کوه‌های المپوس بیگ Olympus bey آنتالیا از آنجا که دارای طبیعتی عالی و محیط بی نظیر برای ماندن و کمپ می‌باشد و هر ساله افراد زیادی به این منطقه می‌آیند، برای رفاه این عزیزان  امکانات متعدد نظیر سرویس بهداشتی، چادرهای عالی و مکان‌های کلبه شکل برای ماندن در شب استفاده کرده و لذت ببرند.از معروف‌ترین تفرج گاه‌های جنگلی می‌توان به تفرجگاه توپچام، کوچوک چاتلی جاک، بیوک چاتلی جاک، و کارقی جاک اشاره کرد.در پارک کوه‌های المپوس بیگ آنتالیا تعداد بیش از ۳۳۰ چادر حرفه‌ای برای کمپ کنندگان و بازدید کنندگان این مکان وجود دارد تا فراد در نقطه‌های مختلف این مکان نظیرجاهای ساحلی گرفته تا وسط جنگل بتوانند به راحتی مانده و کمپ کنند و بتوانند به سادگی استراحت کنند.

پارک کوه‌های المپوس بیگ-وقت سفر

ساحل چیرالی، المپوس، یانارتاش:

این ساحل‌ها در بخش‌های مختلف پارک کوه‌های المپوس بیگ Olympus beyآنتالیا قرار دارد که در آن‌ها می‌توانید از تمامی تفریحات ساحلی در کنار منظره‌ای فوق العاده از غروب و طلو.ع خورشید لذت برده و بهره مند شوید.
بندر یانارتاش که در آن آتش‌های همیشه روشن قرار دارد، در قسمتی از آن قایق‌های تفریحی هم اجاره داده می‌شود که می‌توانید آن‌ها را کرایه کرده و از قایق سواری لذت ببرید.

آتش همیشه روشن یانارتاش Yanartaş

این آتش که به جرئت می‌توان گفت بسیار حیرت آور و دیدنی است، از گازهای ذخیره شده در سفره‌ی زیرین کوه‌های واقع شده در پایین پارک کوه‌های المپوس بیگ Olympus bey آنتالیا تغذیه می شود که از هزار سال پیش تا الان همچنان می‌سوزد و دارای گاز است!
این مکان از پارک کوه‌های المپوس بیگ آنتالیا از دیر باز مورد توجه بوده طوری که در کتاب هومر ایلیاد به آن اشاره شده و از آن به “نام آتشی که هیچ وقت خاموش نمی‌شود” یاد شده که معنی کلمه‌ی یانارتاش هم آتش جاویدان است.

تلکابین

درسال  ۲۰۰۶ در پارک کوه‌های المپوس بیگ آنتالیا یک تلکابین بزرگ ساخته شد تا مردمی که به این پارک می‌آیند بتوانند به راحتی به بالای کوه‌های بی داغلار دسترسی پیدا کنند و از بالا بتوانند از مناظر حیرت آور این کوه و دریای مدیترانه لذت ببرند.
برای استفاده از تلکابین پارک کوه‌های المپوس بیگ آنتالیا باید بین ساعت ۱۰ صبح تا ۷ بعد از ظهر به ایستگاه پایینی آمده و از آن بهره مند شوید. این تلکابین روزهای دوشنبه به صورت نیمه وقت باز می‌باشد.

پاراگلایدینگ

یکی دیگر از تفریحات پارک کوه‌های المپوس بیگ Olympus bey آنتالیا استفاده از پاراگلایدر می‌باشد!در بالای این کوه می‌توانید با مقدار معقولی هزینه، در مدت ۲۰ دقیقه با همراهی یک خلبان ماهر از پاراگلایر استفاده کرده و لذت پرواز در صدر دریای مدیترانه را تجربه کنید.

مکان‌های تاریخی

در این منطقه از مناطق قدیمی مانند سایت تاریخی و باستانی Lycia و شهر باستانی ترمسوس دیدن کرده و از آن لذت فراوانی ببرید.

رستوران‌ها و کافی شاپ

پارک کوه‌های المپوس بیگ Olympus bey آنتالیا آنقدر گسترده و بزرگ است که در مکان‌های مختلفی از آن مانند لب ساحل، داخل جنگل و بالای کوه می‌توانید رستوران‌ها و کافی شاپ های متعددی را پیدا کنید تا در آن‌ها استراحت کرده و از غذاهای ترکی و خارجی لذت برده و نوشیدنی مورد علاقه خود را نوش جان کنید.

موزه

در پارک کوه‌های المپوس بیگ آنتالیا همچنین یک موزه قرار دارد که در آن از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی این مکان یاد شده و کالاهای یافت شده در این منطقه که متعلق به هزاران سال پیش می باشد در این موزه نگهداری می‌شود.

بازدید از پارک کوه‌های المپوس از آن جا که این پارک بسیار مجهز و عالی می‌باشد می‌تواند بسیار لذت بخش و بدون دردسر صورت گیرد و باعث ساختن خاطراتی طلایی در تور آنتالیا شما شود.در کنار بازدید از این پارک می‌توانید از روستای چام یووا که در جنوب این پارک و در نزدیکی شهر کمر قرار دارد هم بازدید کنید و از امکانات بسیار متعدد توریستی و تفریحی آن جا لذت ببرید.همچنین می‌توانید در شهر Kemer پیاده شوید تا با مراجعه به تله کابین که در نزدیکی همین شهر قرار دارد به کوه‌های بالایی این پارک رفته و از دسترسی آسان به این مکان بهره مند شوید.

پارک کوه‌های المپوس بیگ آنتالیا ,جاذبه گردشگری آنتالیا,وقت سفر