بازار ادویه استانبول

بازار ادویه استانبول

بازار ادویه استانبول

بازار ادویه استانبول یا بازار مصری ها(Mısır Çarşısı)، یکی از مشهورترین بازارهای سرپوشیده بعد از گراند بازار استانبول در ترکیه است. در وقت سفر به معرفی این مکان زیبا می پردازیم :

بازار ادویه از قدیم الایام بازار مرکزی تجارت ادویه در استانبول بوده است.اما در چند سال گذشته مغازه های دیگری هم جایگزین برخی ادویه فروشی ها شده است. مثل سبزیجات و میوه های خشک شده و... .بازار ادویه استانبول محل بسیار گرم و دلنشینی برای گردشگرانی است که به ادویه جات و غذا های سنتی علاقه مندند.بازار ادویه استانبول 88 باب مغازه دارد. طراحی ساختمان بازار ادویه را، کوجا قاسم آغا ( koca kasim  Ağa)  به عهده داشته است و معماری که ساختمان را بنامی کند مصطفی آغا نام دارد. ساختمان بازار ادویه قسمتی از ساختمان بزرگتری است که به نام ینی مسجد (مسجد جدید) شهرت دارد.مساجد سلیمانیه و رستم پاشا، میدان سلطان احمد، پل گالاتا، و بسیاری دیگر از دیدنی های توریستی استانبول ترکیه در همسایگی بازار ادویه قرار دارند و می توانید با اندک پیاده روی از این بازار، استانبول باشکوه و تاریخی را نظاره کنید.

تاریخچه بازار ادویه استانبول

بازار ادویه استانبول در سال 1660 ساخته شد و کلیت ساختمان های مسجد جدید طی سال های 1660 تا 1665 توسط ملکه تورهان خدیجه و مادر سلطان محمد فاتح راه اندازی گردید. بازار وقف مسجد جدید(ینی مسجد) شده است و از این رو درآمد حاصل از اجاره ی مغازه ها جهت تعمیر و نگهداری مسجد خرج می بازار ادویه استانبول در بخش اروپایی استانبول و در محله امینیو نزدیک محله ی فاتیح استانبول واقع شده است. بازار ادویه در طول خیابان چیچک پازاری و خیابان ینی مسجد کشیده شده است.

بازارادویه استانبول,جاذبه گردشگری استانبول,وقت سفر